Jeśli szukasz wydajnego rozwiązania, które pomoże Ci poprawić jakość powietrza w Twoim domu, to świetnie trafiłeś. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją oczyszczacza powietrza Sharp KI-G75EUW!

Przeznaczenie oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza marki Sharp jest przeznaczony do praktycznie każdego pomieszczenia. Jest to bardzo mocny sprzęt, który został wyposażony w najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Dzięki niemu urządzenie w bardzo krótkim czasie unicestwi drobnoustroje, bakterie i wirusy, pozostawiając powietrze w Twoim otoczeniu zdezynfekowane i czyste. Ponadto świetnie radzi sobie z eliminacją przykrych zapachów, w tym najbardziej uciążliwego, czyli zapachu dymu tytoniowego. Po użyciu oczyszczacza Sharp powietrze błyskawicznie się przerzedzi, dzięki czemu nieprzyjemna woń pozostanie tylko wspomnieniem.

Dzięki czujnikowi pyłu najwyższej jakości jest w stanie wykryć pyłki 0,5 μm. Za pomocą czterokolorowej skali pokazującej się na wyświetlaczu, jesteśmy w stanie ocenić jakość naszego powietrza. Kolor niebieski to czyste powietrze, zielony to lekko zabrudzone, pomarańczowy odpowiada za średnio zabrudzone powietrze, a migające czerwone światło oznacza silnie zanieczyszczone powietrze.

Wspomnieliśmy o tym, że można go stosować wszędzie, ze względu na jego moc. Działa na zasadzie cyrkulatora powietrza, który za pomocą stałego obiegu powoduje, że powietrze z naszego pomieszczenia jest cały czas oczyszczane. Generator jonów, o którym zostało już powiedziane wg. producenta ma nam służyć do około 2 lat, więc jest to bardzo dobra opcja.

Budowa oczyszczacza powietrza Sharp KI-G75EUW

Sharp KI-G75EUW został wyposażony w filtry, które mają następujące przeznaczenie:

  • filtr wstępny, który zbiera kurz i co ciekawe, czyści się automatycznie. Ponadto oczyszcza pomieszczenie z włosków i pozostałych pyłków. Za pomocą specjalnych rolek zanieczyszczenia są zbieranie co 48h.
  • filtr z węglem aktywnym sprawia, że wszelkie przykre zapachy jak z papierosów czy wilgoci są bardzo szybko zbierane i jest dodatkowo wyposażony w powłokę krzemionkową
  • filtr HEPA H13 – oczyszcza powietrze prawie w 100% i chroni nas przed smogiem w postaci pyłków PM2.5 i PM10.
  • filtr nawilżacza sprawia, że nasze powietrze jest odpowiednio nawilżone
  • tryb Cleaning Assist Mode zbiera kurze, które unoszą się do góry wskutek odkurzania

Warto też powiedzieć, że oczyszczacz Sharp KI-G75EUW posiada generator jonów Plasmacluster, który sprawi, że alergicy będą czuli się swobodnie w swoich pomieszczeniach i powietrze będzie wolne od drobnoustrojów.

Zalety urządzenia

Nie da się ukryć, że powyższe filtry, jak i jakość oczyszczania powietrza jest na najwyższym poziomie, czym tym samym skłonimy was do zakupu tego sprzętu. W oczyszczaczu został zawarty żel krzemionkowy, który potrafi wyłapać tlenki azotu czy tlenki siarki. Sam sprzęt został wykonany naprawdę bardzo solidnie.

Cena 

Cena Sharp KI-G75EUW nie należy do najniższych, aczkolwiek trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie “gra warta świeczki”.

Opinie

Sharp KI-G75EUW posiada naprawdę bardzo dobre opinie. Najczęstszymi zaletami docenianymi przez użytkowników jest cichość pracy, wygląd, który jest bardzo efektowny oraz co najważniejsze, skuteczność. Internauci chwalą głównie wielkość pomieszczeń, które obsłuży ten odświeżacz powietrza.

My ze swojej strony również bardzo wysoko cenimy ten model marki Sharp. Jest to bardzo dobry produkt, który posłuży nam na lata, a swoją skutecznością sprawi, że nasze pomieszczenia będą wolne od wirusów.