Kilka tygodni temu miałam przyjemność przetestować odkurzacz Zelmer Antek ZVC3501T. Pierwotne założenie było takie, że sprzęt spędzi u mnie parę dni, a następnie go zwrócę. Niemniej jednak ten mały model odkurzacza tak bardzo przypadł mi do gustu, że został ze mną już na stałe. Chcecie poznać moje zdanie na temat tego urządzenia? Zachęcam do zapoznania się z poniższą recenzją.

Ciekawy design odkurzacza Zelmer Antek ZVC3501T

Zaliczam się do osób, które zwracają ogromną uwagę na to, jakimi przedmiotami się otaczają. Dla mnie wszystkie sprzęty i urządzenia AGD po prostu muszą być ładne. Odkurzacz Zelmer Antek ZVC3501T test ten zdał na szóstkę. Urządzenie ma bardzo oryginalny kształt i ciekawą kolorystykę. Jak dla mnie połączenie turkusu i szarości to ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że odkurzacz jest modny i elegancki. Nie bez znaczenia jest także mały rozmiar. Sprzęt mieści się w moim schowku pod schodami, a to jest nie lada wyczyn. Ta przestrzeń jest naprawdę niewielka.

Liczne akcesoria

Moja opinia na temat odkurzacza Zelmer Antek ZVC3501T jest bardzo pozytywna, a to głównie dlatego, że sprzęt posiada liczne dodatkowe akcesoria, które można schować wewnątrz urządzenia. Trzeba przyznać, że producent wpadł na genialny pomysł, montując schowek w obudowie odkurzacza. Zawsze miałam problem z pogubionymi szczotkami, a teraz wszystko trzymam w zasięgu ręki. Muszę także dodać, że elastyczny wąż naprawdę wygina się na wszystkie sposoby, a przy tym jego konstrukcja pozostaje nienaruszona. Początkowo byłam trochę sceptyczna i nie wierzyłam producentowi, że wąż jest taki giętki i że można go układać w różny sposób. Na własnej skórze przekonałam się jednak, że jest to możliwe. 

Do odkurzacza dołączone są także szczotki do dywanów, do parkietów i kilka innych dodatkowych wersji. Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę. Mam spore mieszkanie i ważna była dla mnie także długość kabla. W tej wersji mamy aż 6 metrowy kabel i dzięki temu za jednym razem, bez odłączania przewodu mogę poodkurzać cały dom. Czytając na temat odkurzacza Zelmer Antek ZVC3501T opinie innych osób, zauważyłam, że wielu użytkowników podkreśla fakt, że przewód się zwija i chowa w środku urządzenia. Sprawdzoną opcją są także gumowe kółka, które nie niszczą nawet delikatnych drewnianych podłóg.

Skuteczna filtracja

Producent zdecydował się na montaż w odkurzaczu filtrów HEPA 13 i ULTRA 16. Są to bardzo skuteczne wersje, które doskonale radzą sobie z filtrowaniem cząsteczek o różnej wielkości. Sprawdzonym rozwiązaniem jest to, że filtry w każdej chwili można wyjąć i umyć pod bieżącą wodą. 

Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to testowanie odkurzacza Zelmer Antek ZVC3501T było dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Sprzęt nie dość, że ładnie się prezentuje, to jeszcze jest mały, lekki i bardzo wydajny. Jego moc to 900W, a pojemność worka 3,5 litra. W urządzeniu można samodzielnie regulować siłę ssania, a to jest dla mnie bardzo ważne, bo mam w domu różne typy podłóg. Odkurzam dywany z długim włosiem, panele, gres i wykładziny. Jednym ruchem zmieniam moc odkurzania i gotowe. Na koniec warto jeszcze dodać – w przypadku odkurzacza Zelmer Antek ZVC3501T cena również jest ogromną zaletą. Nie trzeba wydawać wiele, by cieszyć się dobrym sprzętem.