Ludzi można podzielić na dziesiątki różnych sposobów. Moim ulubionym jest podział ze względu na preferowaną temperaturę. Niektórzy znacznie lepiej czują się podczas upałów, inni wolą temperatury niższe. Jeżeli Ty podobnie do mnie wolisz, kiedy w pokoju nie panuje upał, na pewno zastanawiałeś się nad zakupem wentylatora. Ja w końcu się na to zdecydowałem i owocem tego jest poniższa recenzja Ravansona kr-1011.

Wentylator Ravanson KR-1011

Nie ukrywam, że miałem spore oczekiwania wobec tego urządzenia. I nie zawiodłem się. Pracuję w domu, dzięki możliwości kontrolowania temperatury w pomieszczeniu znacznie poprawiłem swoją produktywność. Jeżeli wy również pracujecie zdalnie, bardzo polecam się zainteresować takim rozwiązaniem.

Wentylator umożliwia chłodzenie w różnych trybach. Zazwyczaj korzystałem z najmocniejszego programu, ale kilka razy zdarzyło mi się pozostawić go włączonego na noc na najmniejszej mocy. Jakość mojego snu dzięki temu była znacznie wyższa. Raczej nie ma osób, które lubią budzić się przepocone nocą.

Poza chłodzeniem Ravanson posiada również opcję nawilżania powietrza. Powinno to być dla Ciebie szczególnie istotne, jeżeli posiadasz dzieci. Warto dbać o poziom wilgotności w pomieszczeniu, bo to ma spory wpływ na nasze zdrowie.

Tym, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło były kółka, na których osadzony jest wentylator. Zanim zakupiłem Ravansona KR-1011 spodziewałem się raczej, że to zbędny dodatek, bo ustawię go w jednym miejscu i nie będzie potrzeby przestawiania. Jednak podczas użytkowania przekonałem się, że jest bardzo dużo momentów, w których łatwe przemieszczenie maszyny okazało się bardzo pomocne. Szczególnie właśnie w momentach, kiedy przenosiłem wentylator do swojej sypialni. Chwytając za boczne uchwyty, mogłem wygodnie przejechać z biura do sypialni. Gdyby twórca nie pomyślał o mobilności, byłbym zmuszony podnosić 5-kilogramowy wentylator.

Specyfikacja oraz opinie o Ravanson KR-1011

Opinii o produkcie znalazłem naprawdę dużo, większość była pozytywna. Użytkownicy zgodnie stwierdzili, że stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny. A jeśli o cenie już mowa to wentylator możemy zakupić w zależności od sklepu za około 200-300 zł.

Cena Ravsona KR-1011 biorąc pod uwagę całą specyfikację, rzeczywiście jest mocno okazyjna. Wentylator ma moc 75W. Na wyposażeniu otrzymujemy również dwa wkłady chłodzące. Jak pisałem już wyżej waga tego urządzenia to 5 kg, natomiast jego wymiary to: 34 × 31 × 58 cm. Wygląd urządzenia jest po prostu poprawny.

W mojej opinii to urządzenie ma tylko jeden większy minus. Wadą tą jest brak pilota, który umożliwiałby regulowanie mocy z dystansu. Przez brak takiego rozwiązania jesteśmy zmuszeni zmieniać programy mechanicznie, co potrafi być nieco uciążliwe.

Urządzenie pracuje cicho, to może być istotne dla osób pracujących w jego towarzystwie. Wykonanie jest poprawne, nie ma tutaj się nad czym zachwycać, ale jednak za taką cenę wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Podsumowując, uważam, że wentylator Ravanson KR-1011 był udanym zakupem. Jeżeli kogoś męczą wysokie temperatury, powinno to rozwiązać jego problem.