Scythe jest to strategiczna planszowa gra do pięciu graczy. W grze Scythe możesz wcielić się w przywódcę 1 z kilku narodów Europy Wschodniej w rzeczywistości alternatywnej lat 20. zeszłego wieku. Scythe idealnie łączy ze sobą bardzo klimatyczne rozgrywki z mechaniką znaną z eurogier. Gra ta zachwyci graczy, którzy lubią strategiczne planowanie, rozwój oraz optymalizację, jak także tych, którzy doceniają w grach elementy przygodowe, powiązanie zasad gry z tematyką oraz ograniczenie negatywnej interakcji.

Scythe recenzja

W grze Scythe będziesz podbijał i odkrywał kolejne ziemie i terytoria. Będziesz mógł werbować nowych rekrutów do swojej armii oraz będziesz gromadził surowce. Co więcej, będziesz mógł posyłać do walki, także siejące strach bojowe mechy, którymi zniszczysz innych graczy. Wszystko to dla sławy, chwały, oraz dla pieniędzy. Zwycięzcą gry Scythe zostaje gracz, który zdobył największą liczbę monet. Zdobędziesz ich więcej, im większa i bardziej rozwinięta będzie Twoja armia oraz Twoja popularność, a także im więcej terenów znajdzie się pod Twoją władzą.

Gra planszowa Scythe opinie

Scythe to gra, która jest nazywana jedną z najlepiej wydanych gier planszowych o strategicznym charakterze. Niezwykle proste zasady gry, odrobina losowości, która ubarwia rozgrywkę, fantastyczne ilustracje, doskonale skonstruowana mechanika oraz precyzyjnie dopracowane figurki, powodują, że jest to gra, która niesamowicie wciąga. Gra Scythe na pewno wymaga taktycznego myślenia oraz doskonałego planowania. Gwarantuje także płynną rozgrywkę, bez zbędnego marnowania czasu na rzucanie kośćmi przy każdej nadarzającej się okazji. Co więcej, zasady gry Scythe są opisane w sposób zrozumiały i czytelny, a dodatkowo za pomocą symboli na planszetkach i kartach, łatwo wszystko zrozumieć już po 1 rozgrywce.

Scythe test

Scythe to na pewno dopracowana mechanicznie oraz innowacyjna gra. Wykorzystuje zasadę nieustannego wyboru akcji, co świadczy o tym, że po wykonaniu danej akcji przez gracza, od razu przychodzi kolej na następnego, dzięki temu nie ma nudnych przestojów, podczas oczekiwania na kolejkę. W grze Scythe wprowadzono także nowinki takie jak przynależność zasobów do rejonu, daje to graczowi kontrolującemu w danej chwili teren, podwójną korzyść rozwoju, przy jednoczesnym wzroście efektywności z podejmowanych akcji oraz obniżenie ich kosztu.
Wszyscy gracze dowodzą frakcjami o odmiennych zdolnościach oraz stylu gry. Ich różnorodność i asymetrię, zwiększa dodatkowo dobór losowy planszy frakcji oraz planszy gracza. Tak zwane „Karty spotkań” stawiają przed graczami trzy możliwe sposoby wykonywania swoich działań. Dlatego też każda rozgrywka jest odmienna oraz niepowtarzalna.
Oprawa graficzna i świat, w którym rozgrywa się gra Scythe, został wymyślony przez Jakuba Różalskiego. Jest to polski ilustrator, który mieszka i pracuje w Krakowie. To właśnie prace graficzne Jakuba Różalskiego, zainspirowały samego Jamey’ego Stegmaiera do stworzenia gry Scythe.