Bosch Serie 2 Home Connect SMS2ITW04E to nowoczesna, proste w obsłudze i pojemna zmywarka. Producent zapewnia 10-letnią gwarancję przed rdzewieniem oraz dożywotnią ochronę przed zalaniem. Oto krótki opis wraz z recenzją produktu.

Charakterystyczne cechy zmywarki Bosch Serie 2 Home Connect SMS2ITW04E

Zmywarka posiada 5 programów mycia. Można wybierać spośród trybów: Eco 50°C, Auto 45-65°C, Garnki 70°C, Godzinny 65°C oraz opcji – Ulubione (dzięki funkcji Favourite). Świetnie sprawdzają się również dodatkowe funkcje, takie jak zdalny start, Suszenie Extra oraz SpeedPerfect. Dodatkowo, można nią sterować zdalnie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji, a funkcja AquaStop chroni mieszkanie przed zalaniem. Urządzenie posiada dobrze rozplanowany system koszy: dwa kosze podstawowe i dwie półki na filiżanki w górnym oraz kosz pojemnik na sztućce i drobiazgi w dolnym koszu. Dolny kosz w sposób płynny wysuwa się na rolkach. Świetnym rozwiązaniem jest również RackStopper, czyli blokada zabezpieczająca przed przypadkowym wysunięciem dolnego kosza. Dzięki Aplikacji Home Connect można za pomocą Internetu monitorować działanie zmywarki i ustawiać parametry jej pracy będąc poza domem.

Funkcje wyróżniających urządzenie od innych zmywarek na rynku

Zmywarka posiada przydatną opcję Favourite, zapamiętującą i uruchamiającą jednym przyciskiem zapisane wcześniej ulubione ustawienia urządzenia. To pozwala skrócić czas wydawania poleceń dla zmywarki i ułatwia funkcjonowanie. Świetną funkcją jest system ochrony szkła GlassProtect, dzięki któremu nie musisz obawiać się mycia w zmywarce cennych elementów zastawy. Funkcja ExtraDry podnosząca temperaturę końcowego płukania i wydłużająca nieco proces suszenia, zapewnia możliwość wyjęcia całkowicie suchych naczyń plastikowych. Dzięki Asystentowi Dozowania, zmywarka Bosch gwarantuje wydajne rozpuszczanie tabletki czyszczącej, co wpływa na optymalne wyniki mycia naczyń. Tabletka z detergentem ląduje bezpośrednio w przeznaczonym dla niej pojemniku w górnym koszu, a następnie ulega stopniowemu rozpuszczaniu, co zapewnia idealne wymieszanie środka czyszczącego z wodą. Dzięki wbudowanemu programowi MachineCare możesz zadbać o czystość i sprawne działanie zmywarki. Program ten pozwala bowiem usunąć osady i zabrudzenia podczas pojedynczego cyklu zmywania. Proces odbywa się w wysokiej temperaturze z dedykowanymi do czyszczenia i odkamieniania urządzenia detergentami. Po takim myciu zmywarka jest odświeżona, czysta, zdezynfekowana i pięknie pachnie. Sprzęt posiada elektroniczny system bezpieczeństwa AquaStop zapewniający ochronę przed ewentualnymi szkodami wyrządzonymi przez wodę.

Innowacyjna technologia gwarantująca maksymalną wydajność przy minimalnym zużyciu zasobów

Testy urządzenia Bosch Serie 2 Home Connect SMS2ITW04E wykazały, że zmywarka pracuje bardzo cicho i jest energooszczędna. System ukierunkowanego rozprowadzania wody, szybkie nagrzewanie wraz z wysoką wydajnością pompy przekładają się na zauważalną oszczędność energii i wody. Pomocną funkcją jest Silence on demand, którą można włączyć korzystając z aplikacji Home Connect. Opcja ma za zadanie wyciszenie pracy zmywarki wtedy, gdy potrzebujesz spokoju i skupienia.
Według opinii zmywarka Bosch Serie2 Home Connect SMS2ITW04E jest wyjątkowo cichym urządzeniem dzięki napędowi EcoSilence Drive, który zapewnia również bardzo energooszczędną pracę urządzenia. EcoSilence Drive działa bez szczotek i dlatego możesz być pewien niezwykle cichej pracy i niskiego zużycie energii, co bardzo wpisuje się w ideę dbania o naszą planetę.
Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w omawianym modelu zmywarki Bosch, jest technologia Active Water obniżająca zużycie energii oraz wody. Sensorowi załadunku zmywarka Bosch zawdzięcza idealnie umyte naczynia bez niepotrzebnego marnowania wody, ponieważ każdy cykl zmywania ma indywidualnie dopasowaną ilość wody potrzebną do wykonania pracy. Działa to w taki sposób, że sensor wykrywa poziom załadunku i korzysta tylko z takiej ilości wody, jaka jest potrzebna.
Podsumowując recenzję Bosch Serie 2 Home Connect SMS2ITW04E, urządzenie wyróżnia się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. Zawiera wiele nowoczesnych technologii oraz przydatnych funkcji ułatwiających codziennie życie w domu. Jest przy tym ciche, nieskomplikowane w obsłudze i bardzo energooszczędne.