Recenzja parownicy Deerma HS 007 Xiaomi

Parownica Deerma HS 007 Xiaomi Ecosystem to niezwykłe i kompaktowe urządzenie godne uwagi z wielu powodów, począwszy od ceny, a skończywszy na użyteczności oraz rozmiarze. Mając przed sobą długą listę zalet do opisania, zaczniemy od… pudełka. Deerma Xiaomi przybywa do nas w kartonie, po którego otwarciu naszym oczom ukazuje się bardzo gustowne, podróżne etui w białym kolorze. W jego wnętrzu znajduje się parownica i dołączone do niej akcesoria: miarka do wody oraz nakładka ze szczotkami. Przez moment można zastanawiać się, jakim sposobem całe urządzenie mieści się w tym pojemniku, ale wystarczy je wyciągnąć, aby rozwiązać zagadkę. Deerma posiada składaną rączkę, a do tego jest tak zaprojektowana, iż powodzeniem mieści się na dłoni. Tym razem to nie jest przenośnia – parownica po złożeniu ma zaledwie 15 centymetrów długości! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową recenzją parownicy do ubrań Xiaomi Deerma!

Sama Deerma HS 007 wygląda jak suszarka, choć może też budzić skojarzenie z futurystycznie wyglądającym pistoletem, rodem z serialu Star Trek. Umieszczony na górze parownicy przeźroczysty zbiorniczek na wodę pozwala w mgnieniu oka ocenić, kiedy będziemy musieli go uzupełnić, natomiast składany uchwyt pełni dwojaką funkcję. Po pierwsze pozwala spakować urządzenie, a także dobrać odpowiedni kąt pracy, bo Deerma Xiaomi może pracować zarówno w pionie, zastępując żelazko, jak i w poziomie.

Mała i uniwersalna

Przy tak niewielkich rozmiarach miłym zaskoczeniem jest moc oraz pojemność zbiorniczka. Mając do dyspozycji 800W mocy, parownica jest błyskawicznie gotowa do pracy, podgrzewając 80 mililitrów wody w mniej niż pół minuty. Naturalnie na rynku dostępne są modele, które posiadają znacznie większe pojemniki, ale zwykle wiąże się to z większym ciężarem i poborem mocy. Cały czas należy pamiętać, że Deerma HS 007 to kompaktowe urządzenie, które mieści się na dłoni, a w dodatku posiada niewygórowaną cenę. Wyrzut pary na poziomie 20 g/min absolutnie wystarcza, aby poradzić sobie z większością zagnieceń, a jeżeli chcemy upewnić się, że nasze ubrania będą wyglądać nieskazitelnie, możemy użyć Deermy jako żelazka, korzystając z aluminiowej stopy. O czystość pozwoli zadbać także nakładana końcówka ze szczotkami.

Jedynym zarzutem wobec parownicy może być jej ciężar, chociaż należy zwrócić uwagę, iż to, co jest wadą w przypadku parownicy, jest zarazem zaletą podczas poziomego prasowania, gdyż masa urządzenia pomaga wygładzić powierzchnię ubrań. Deerma HS 007 wykonana jest bardzo solidne, co także tłumaczy jej wagę, aczkolwiek wyważenie całości sprawia, że dobrze leży w dłoni.

Oprócz względnego zarzutu, jakim jest ciężar, trudno jest sformułować jakikolwiek obiektywnie brzmiący argument przeciwko Deermie HS 007 Xiaomi Ecosystem, dlatego recenzje na jej temat są pozytywne. Urządzenie spełnia wymagania w stu procentach. Jest poręczne i co najważniejsze wydajne. W porównaniu z innymi parownicami w tej kategorii cenowej HS 007 wygląda niemalże jak okazja. W porównaniu do konkurencji posiada porównywalne bądź lepsze parametry, a wszechstronność czyni ją jedną z ciekawszych ofert na rynku.