Kupiłem laptopa  Acer Aspire 3 i jestem mocno zaskoczony (w pozytywnym znaczeniu) jakością, funkcjami i wykonaniem tego urządzenia. Oto moje spostrzeżenia co do tego produktu, po dwóch tygodniach użytkowania:

Recenzja Laptop Acer Aspire 3

Zacznijmy od budowy laptopa Acer Aspire 3. Komputer jest bardzo zgrabny. Matryca jest matowa i moim zdaniem bardzo elegancka. Ten laptop może nadać się do pracy, w przypadku podróży służbowych będzie popisywał się swoją elegancją. Do wyboru jest kilka kolorów obudowy, ja wybrałem czarną. Trochę żałuję, że nie wybrałem ostatecznie czerwonego, ale czarny też jest w porządku. Laptop jest bardzo lekki, waży niecałe 2 kilogramy, przez co super się sprawdzi w podróży biznesowej lub prywatnej. Zakupiony przeze mnie model ma wyświetlacz o wymiarach 15,6 cala. Jest to standardowy rozmiar, moim zdaniem idealny. Rozdzielczość to 1920×1080. Sprawnie działa Full HD. Kolory są żywe, wszystko działa bardzo płynnie. Laptop posiada czterordzeniowy procesor Intel Core. Ma wbudowany mikrofon i kamerkę, moim zdaniem całkiem przyzwoicie działają.

Działanie i funkcje – test Acer Aspire 3

Laptop posiada oczywiście Bluetooth i WiFi. Jeśli chodzi o WiFi to sygnał jest mocniejszy, dzięki wbudowanej antenie łączności bezprzewodowej. Z tym się nigdy wcześniej nie spotkałem, ale faktycznie nie mam dzięki temu żadnych problemów z zasięgiem. Moją ulubioną zaletą laptopa jest to, że posiada mega wytrzymałą baterię. Spokojnie wytrzymuje kilka godzin na jednym ładowaniu. Laptop ma mnóstwo portów różnych rodzajów, między innymi USB 3.1, USB 2.0 i HDMI. Może być wpięte na raz kilka sprzętów, a urządzenie nie zmienia płynności działania.  Jeśli chodzi o kartę graficzną, jest tutaj zintegrowana karta Nvidia Geforce, średnio-wymagające gierki bez problemu pójdą na tym laptopie. Swój test Acer aspire 3 zdał też, jeśli chodzi o przyjazność dzieciom. Czasem pożyczam go mojemu synowi i bez problemu radzi sobie z nim zupełnie sam. Cieszę się również, że są dwie klawiatury, bo klawiatura numeryczna ułatwia mi pracę. Klawiatura jest oczywiście podświetlana, jednak jest ono delikatne, nie ma rażących i jaskrawych kolorów, co jest super w przypadku długiej pracy przy komputerze w nocy, kiedy oczy się bardziej męczą. Touchpad jest bardzo wygodny w użyciu, można spokojnie pracować bez dodatkowej myszki. Acer Aspire ma 8 GB ramu oraz posiada dysk o pojemności 512 GB, który w zupełności wystarczy do podstawowego użytku. Bardziej niż pojemność cenię sobie szybkość działania i możliwość pracy na wielu programach w tym samym czasie, a to ten laptop własnie ma! Opinie o Acer Aspire 3 są pozytywne i ja również taką mu wystawiam.

Na koniec dodam, że cena za taki sprzęt jest naprawdę atrakcyjna, gdyż uważam laptop Acer za świetny sprzęt na ten moment. W mojej opinii laptop acer aspire 3 idealnie się sprawdzi osobom lubiącym technologiczne nowości i często wyruszającym w podróże służbowe, a także rodzinom z dziećmi, ponieważ jest łatwy w obsłudze nawet dla najmłodszych maluchów. Mam nadzieję, że moja recenzja zachęciła Was do zakupu acer aspire 3.