Mało kto nie zna bajki animowanej lub filmu, w którym główną bohaterką była gra Jumanji. Teraz każdy może wcielić się w role bohaterów tych produkcji kinowych i telewizyjnych biorąc udział w przygodowej grze planszowej Jumanji. Produkt ten zapewni również przyjemność i dobrą zabawę osobom, które nie miały do czynienia z filmem, ale bardzo lubią gry planszowe o tematyce przyrodniczej i przygodowej. Test Jumanji wykazał, że jest to gra, dzięki której można przyjemnie spędzić swój wolny czas w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Recenzja gry planszowej Jumanji

Prezentowana gra planszowa to idealny wybór dla osób, które poszukują gry planszowej z dawką przygody i dreszczykiem emocji. W grze dostępne są bowiem karty reprezentujące różne niebezpieczeństwa, takie jak na przykład pościgi lwów, starcia z nosorożcami czy też walka z niebezpiecznymi krokodylami. Te i inne zagrożenia czyhają na śmiałków, którzy odważą się wejść do świata gry planszowej Jumanji. Aby pokonywać kolejne pola i dowiadywać się jakie kolejne zagrożenia czekają na graczy, konieczne jest rzucenie kostką z 8 bokami. Następnie należy odkryć jedną z kart zagrożeń i użyć jej razem z dekoderem, aby odczytać zaszyfrowaną wiadomość. Celem wszystkich graczy jest dotarcie do końca gry, zanim wypełnią się wszystkie pola „końca świata”. W takim przypadku wszyscy gracze przegrywają. Osoba, która jako pierwsza dotrze do środka planszy i krzyknie „Jumanji” zostaje zwycięzcą gry.

Niezapomniana przygoda we własnym domu

Niejedna recenzja gry planszowej Jumanji podkreśla liczne zalety tej gry. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest ona oryginalna i potrafi zapewnić wiele godzin dobrej zabawy. Gra wprowadza uczestników w świat niezapomnianej przygody, w której niezbędne jest odczytywanie tajnych wiadomości oraz rzucanie kostką w celu ratowania siebie albo pozostałych graczy przed zagrożeniami, takimi jak krokodyle, dzikie lwy czy też stada niebezpiecznych słoni. Oczywiście przeciwników można ratować, ale możliwe jest również utrudnianie im gry. Zbliżając się do środka planszy, można umieścić na drodze przeciwników niebezpiecznego nosorożca, który utrudni im dotarcie do końca gry. Można więc zauważyć, że prezentowany produkt oferuje również elementy rozgrywki strategicznej.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Liczne opinie o Jumanji są bardzo pozytywne i to nie tylko dlatego, że gra kojarzy się z ciekawym filmem oraz bajką dla dzieci, ale również dlatego, że oferuje atrakcyjną rozrywkę dla 4 osób. Pudełko oraz gra są dostępne w polskiej wersji językowej, więc nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem jej zasad, strategii oraz celu gry. Łącznie oferowanych jest 30 kart zagrożeń, więc rozrywka jest odpowiednio urozmaicona. Producent poleca tę grę już dla graczy w wieku od 8 lat. Oznacza to, że produkt ten zapewni rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto dodać, że oprócz wersji tradycyjnej, na rynku dostępna jest o wiele trwalsza i estetyczniejsza wersja drewniana w formie gustownego pudełka.